Vägen till livet - Gudstjänst 25 april

2021-04-25
Mikael Blom

I den här gudstjänsten predikar pastor Åge om nåden och vägen till livet. Hur Gud kan visa missnöje med människors val och liv eftersom han inte tål synden men älskar syndaren. Han visar oss vägen till livet som börjar då vi erkänner vår synd. När vi gör det ger han oss sin nåd och vi får leva i Guds nåd varenda dag tills Gud kallar oss hem.

Bengtsfors Missionskyrkas verksamhet finansieras med frivilliga gåvor.

Vill du vara med och bidra?

Swish: 123 502 12 17

Bankgiro: 106-8691

Tack för din gåva!

Producerad i april 2021 av Bengtsfors Missionskyrka och Bloms Ljudteknik

Dela gärna detta

© Bengtsfors Missionsförsamling 2024
Design av Bloms IT
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram