Konfirmations-gudstjänst 2 maj

2021-05-01
Mikael Blom

Den här söndagen är det konfirmation och det är i år två konfirmander. De kommer att presentera ett projekt som de jobbat med under året. Bandet Framtid med Kevin Larsson, Emil Abrahamsson och Emanuel Zadeh spelar medan Pastor Åge predikar utifrån Joh. 3. om Nikodemus som kom till Jesus på natten. Så får vi också komma till Jesus. Han möter oss med svar även om vi egentligen inte uttryckt en fråga så som Nikodemus hade gjort.

GUDSTJÄNSTEN SÄNDS SOM PREMIÄR OCH BÖRJAR PRECIS KL 11:00 (Kan ses i efterkant)

https://youtu.be/bxF5VTSXSUA

Bengtsfors Missionskyrkas verksamhet finansieras med frivilliga gåvor.

Vill du vara med och bidra?

Swish: 123 502 12 17

Bankgiro: 106-8691

Tack för din gåva!

Producerad i april 2021 av Bengtsfors Missionskyrka och Bloms Ljudteknik

Dela gärna detta

© Bengtsfors Missionsförsamling 2024
Design av Bloms IT
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram