Kvällstankar 2 november

2020-11-02
Mikael Blom

Vad skall vi göra och vad kan vi göra när pandemin gör att mycket stängs ned. I Bengtsfors Missionskyrka har vi ställt om sedan mars och vi måste göra det igen. Jesus uppmuntrar oss som kyrka att inte ge upp men resa oss igen. Pastor Åge delar några tankar om det här i kväll.

11 kaffe med pastorn på tisdagar - digitalt

   Nu när vi har skärpta rekommendationer så gäller det att hitta nya former för att mötas. Nu på tisdag bjuder jag med dig på 11 kaffe kl 11.00. Det du behöver göra är att trycka på länken nedan och säga ja till alla frågor som dyker upp. Sen är du redo att vara med. Ta med en kopp kaffe och vad du vill ha till så ses vi på tisdag för en oformell samling där vi ses och kan prata tillsammans på ett säkert sätt. 

Tryck här för att ansluta dig till 11 kaffe med pastor Åge

Dela gärna detta

© Bengtsfors Missionsförsamling 2024
Design av Bloms IT
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram