Hoppet träffpunkt för många

2019-07-05
Mikael Blom
Arild Töften, Johnny Videgren och Åge Eriksen stod för sången och musiken.

Hoppet höll sista träffen inför sommaruppehållet på torsdagen. Det blev en härlig samling med hela 37 personer. Arild Töften, Johnny Videgren och Åge Eriksen stod för sången och musiken den här gången.

Det har varit bra samlingar under våren och oftast över 30 deltagare. Nu blir det uppehåll till 15 augusti så ledarna kan ladda batterierna för fortsatt arbete i höst. Men under sommaren finns flera tillfällen till gemenskap. Hoppets besökare bjöds speciellt in till Greagårdskvällen 20 juli då Arild, Johnny och Åge framträder igen. Samma dag, kl. 12, kommer de att sjunga och spela tillsammans med Hoppet på Nygårdstorget. Dessutom blir det en tur till Evangeliesenterets Landsstevne i Österbo 26 juli då Sebastian Stakset talar.

Dela gärna detta

© Bengtsfors Missionsförsamling 2024
Design av Bloms IT
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram