Sommar på Stora Strand

2019-07-11
Mikael Blom
En av samarbetsövningarna där alla skulle vara i luften samtidigt.

Solig dag på sjön.

Cheerleading!

Sommarens läger på Stora Strand pågår som bäst och onsdagen blev en solig dag med aktiviteter ute i det fria. Efter förmiddagens bibelstudier, som handlade om Babels torn, begav sig alla ner till sjön. Här fick de, indelade i grupper, paddla till olika stationer och genomföra roliga samarbetsövningar. Varje grupp har också hand om kvällsandakterna under veckan och en station var dessutom att planera den. Lunchen serverades på bryggan och utedagen avslutades med härligt bad.

Dela gärna detta

© Bengtsfors Missionsförsamling 2024
Design av Bloms IT
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram