Hoppfull Greagårdskväll

2019-08-05
Mikael Blom
David, Anna och Kevin Larsson tillsammans med vännerna Tine Marit, Lars Marius, Ole Mathias, Martinius Isac och Vebjörn Slyngstadli.

David, Anna och Kevin Larsson kom till Greagården tillsammans med sina vänner från Toten i Norge och bjöd på en kväll med tro, hopp, förtröstan och välsignelse. Sång- och musikprogrammet var omväxlande och innehöll låtar från både den kristna världen och låtar som Marie Fredrikssons "Tro" och Håkan Hellströms "Du är snart där". Anna kompade på piano och även Kevin, men det blev också a capella i "Räck mig din hand" där hela Greagården sjöng med. "Ditt ord består", "Vilken underbar dag det ska bli", "Jag ger en blomma" och "I can't even walk (without you holding my hand)" var andra starka låtar under kvällen.

Nästa Greagårdskväll 17 augusti, som är den sista för i sommar, kommer Bryntehagen att stå för programmet.

Dela gärna detta

© Bengtsfors Missionsförsamling 2024
Design av Bloms IT
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram