Ungdomskvällar lockar

2019-09-30
Mikael Blom

Varje torsdagkväll mellan kl. 18 och 21 är det drop in för ungdomar. Emil, Kevin och Emmanuel turas om att leda och fixar hamburgare, pizza eller korv och bröd m.m. samt fika. Det blir mycket snack och skratt och spännande samtal som leds av Åge Eriksen. I torsdags blev det dessutom rep för några i det nybildade bandet inför lördagens ungdomskväll. Nu på lördag kl. 19 anordnas ungdomskväll i Missionskyrkan och då kommer Henrik Olsson, från Ed men numera bosatt på Öckero, och talar. Efteråt blir det caféhäng i källarvåningen. Alla är välkomna!

Dela gärna detta

© Bengtsfors Missionsförsamling 2024
Design av Bloms IT
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram