Vägen till korset

2020-04-05
Mikael Blom

Gudstjänst 5 april 2020, Palmsöndag

Historiens mest dramatiska och omvälvande vecka börjar på Palmsöndagen när Jesus rider in i Jerusalem. Allt börjar någonstans har vi sagt om stormar och ångest, men de vinner inte den slutliga segern. De är inte början på slutet utan början på vår räddning. Stormar visar på att befrielse närmar sig. Om det predikar Åge Eriksen i dagens psalmsöndagsgudstjänst. Tone Abrahamsson svarar för sången och musiken

Bengtsfors Missionskyrkas verksamhet finansieras med frivilliga gåvor. Vill du vara med och bidra? Swisha: 123 502 12 17. Bankgiro: 106-8691. Tack för din gåva!

Dela gärna detta

© Bengtsfors Missionsförsamling 2024
Design av Bloms IT
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram