Vandringsgudsjänst med start på 17 maj

2020-05-19
Mikael Blom
Åge och Marie Eriksen och hunden Trixie passade på att fira Norges nationaldag vid Lysetjärn.

Pastor Åge har ordnat en vandringsgudstjänst runt Lysetjärn som pågår hela veckan. Starten skedde på självaste "syttende maj" så det firades även med norska flaggor och norsk korpsmusik. Första dagen hade drygt 50 personer gått rundan på 2,2 kilometer som har tio olika kontroller. Turen är upplagd som en gudstjänst med Bibeltexter, bön och lovsång. Man går den när man vill och har möjlighet, kontrollerna sitter kvar fram till måndag.

Dela gärna detta

© Bengtsfors Missionsförsamling 2024
Design av Bloms IT
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram